Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор пульта керування устаткуванням житлових і громадських будівель 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: елементарні знання про призначення і будову ліфтів, які обслуговуються; вимоги пожежної безпеки; призначення двостороннього переговорного зв'язку, апаратів керування, розміщених у кабіні ліфта і на посадочних площадках; правила користування ліфтом.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює контроль за допомогою двостороннього переговорного зв'язку за роботою ліфтів у житлових і громадських будівлях. Збирає інформацію про аварійні відмови ліфтів. Відключає несправні ліфти. Бере участь в евакуації пасажирів з кабіни ліфта, який зупинився між поверхами. Усуває несправності переговорного зв'язку. Веде журнал, передає дані в аварійну службу та вищу організацію про наявність і ліквідацію аварійних збоїв.