Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Слюсар аварійно-відбудовних робіт 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією слюсаря аварійно-відбудовних робіт 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи засувок, гідрантів, водорозбірних колонок, трубопроводів, ручних гідравлічних пресів і манометрів; правила і способи забивання розтрубів свинцем і замінниками свинцю; способи виявлення наявності газу у колодязях; методику гідравлічних випробувань, способи ліквідації пошкоджень на трубопроводах, арматурі, а також способи ліквідації витікань води; методи хлорування трубопроводів хлором і хлорним вапном, читання простих креслень, схем і ескізів; правила профілактичного ремонту інструменту і пристроїв; правила безпечного виконання земляних робіт та робіт у колодязях.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з ремонту водопровідних мереж, конопатить, заливає свинцем або сірчистим сплавом розтруби труб діаметром до 300 мм. Виявляє несправності водорозбірних колонок і пожежних гідрантів на мережі. Включає і відключає водоводи мереж малих діаметрів за ескізами і схемами. Ріже труби усіх діаметрів роликами, труборізами з ручним приводом. Конопатить і заливає свинцем або різними замінниками розтруби труб під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Ремонтує засувки на мережах малих діаметрів, а також засувки на мережах діаметром до 900 мм під керівництвом слюсаря вищого розряду. Навантажує і розвантажує, підносить і укладає труби і фасонні частини. Виконує земляні роботи з установленням, забиванням і вийманням шпунта вручну або механізованим способом з використанням водознижувальних пристроїв.