Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор на відстійниках 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора на відстійниках 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову скребків для видалення мулу, мулососів, принцип їх роботи; гідравлічний режим очисних споруд і принцип їх роботи; будову і методи експлуатації контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує агрегати потужністю понад 50 до 200 тис.куб.м на добу. Здійснює пуск і зупинку механізмів. Випускає осад з відстійників і регулює тривалість випускання. Підтримує заданий режим роботи відстійників, регулює подання з них води. Перешкоджає попаданню в стік плаваючих предметів після первинних відстійників, накопиченню осаду у відстійниках вище установленого рівня. Ліквідує засмічення трубопроводів. Здійснює поточний ремонт механічного обладнання.