Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор на біофільтрах 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення і принцип дії біофільтрів; процес очищення води на біофільтрах; допустимі розміри гранул щебінки і доменного шлаку для фільтрувального шару; періоди заряджання фільтрів; правила ведення журналу експлуатації споруд.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує секції біофільтрів і наглядає за рівномірним розподілом води по їх поверхні. Очищує розподільні пристрої: спринклерні та реактивні зрошувачі. Налагоджує і заряджає дозувальні пристрої, забезпечує чергування періодів заряджання фільтрів. Перевіряє подання повітря у фільтр. Ліквідує (у разі потреби) запливання поверхонь фільтрів. Здійснює штикування фільтрувального шару: щебеню, доменного шлаку. Веде журнал експлуатації споруд.