Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор на пісколовках та жироловках 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова звальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення і принцип роботи очисних споруд, які обслуговуються; комунікації трубопроводів і лотків; правила виконання поточного і профілактичного ремонтів пісколовок та жироловок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує пісколовки та жироловки потужністю до 200 тис.куб.м на добу. Здійснює пуск і зупинку механізмів для видалення піску. Наглядає за перекачуванням піску на піскові майданчики і регулює положення затворів на пристроях для видалення освітлювальної води з майданчиків. Заміряє кількість піску, що вивантажується; відбирає середню пробу. Ліквідує засмічення трубопроводів і гідроелеватора. Бере участь у виконанні профілактичного і поточного ремонтів обладнання пісколовок та жироловок.