* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Слюсар аварійно-відбудовних робіт 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря аварійно-відбудовних робіт 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принципи роботи апаратури для врізування під тиском; режим роботи мережі дільниці; правила і способи хлорування трубопроводів у міських умовах; безпечні способи скидання води після хлорування трубопроводів; будову і особливість роботи дюкерів; будову сальникових компенсаторів на трубопроводах різних діаметрів; способи промивання трубопроводів; будову і принцип роботи механічних, гідравлічних і електричних приводів, що застосовуються під час відкривання та закривання великих засувок; способи усунення несправностей у приводах; схему розміщення усієї каналізаційної мережі, аварійних випусків; технологію прочищання каналізаційної мережі, дюкерів, колекторів і каналів гідравлічним методом; способи усунення засмічень; методи виявлення і ліквідації загазованості, правила виконання земляних робіт у мокрих ґрунтах, строки ремонту механізмів і обладнання, порядок виконання робіт, пов'язаних з підвищеною небезпекою.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з ремонту запірної арматури. Виконує вибіркову ревізію хлоропроводів. Здійснює ревізію та технічне обслуговування нагрівальної колонки, ресиверів повітря, фільтрів повітря та нейтралізуючого ресивера, масло-, вологовідокремлювачів, насосів станції нейтралізації, повітродувок, дощувальних установок. Здійснює технічне обслуговування трубопроводів, рідкого та газоподібного хлору, повітря, вентиляторів, систем повітрозабору і повітроподання. Завантажує нейтралізуючий реагент у приймальний бак. Ремонтує трубопроводи хлорної води. Бере участь у ліквідації аварій.