Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор на фільтрах 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора на фільтрах 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні схеми, конструктивні особливості технологічного, допоміжного обладнання і приладів автоматичного регулювання; правила і методи автоматичного регулювання роботи очисних споруд і технологічного обладнання; систему обліку роботи очисних споруд та правила ведення установленої документації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує фільтри продуктивністю вище 300 тис.куб.м на добу. Регулює різні режими роботи фільтрів. Своєчасно виводить фільтри на промивання. Забезпечує якість промивання води згідно з державним стандартом. Здійснює автоматичне регулювання роботи очисних споруд. Контролює якість технологічного і санітарного оброблення споруд, профілактичного та аварійного ремонтів. Веде облік роботи очисних споруд та іншу установлену документацію.