Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор очисних споруд 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення і принцип дії мулових майданчиків, решіток і запірних пристроїв, інструменти і пристрої, що застосовуються під час очищення майданчиків і розвідних лотків; основні вимоги щодо догляду за решітками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує комплекс очисних споруд потужністю до 5 тис.куб.м на добу вручну. Знімає покидьки з решіток за допомогою грабель або спеціальних гачків. Наглядає за правильним навантаженням майданчика. Виконує дрібний ремонт майданчиків і розвідних лотків. Бере участь у поточному ремонті решіток під керівництвом оператора вищої кваліфікації.