Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор хлораторної установки 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора хлораторної установки 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматичних установок для хлорування, амонізаційної установки і установок сірчистого газу; будову підйомно-транспортних механізмів; визначення потреби виконання усіх видів ремонту обладнання і механізмів; способи ліквідації витікань хлору і дегазації; призначення і принцип роботи приладів телекерування автоматики і реєструючих приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує автоматичну систему дозування, замінює діаграми, перемикає систему керування з автоматичного на ручне і навпаки. Виконує роботи, пов'язані із зберіганням і використанням хлору, фтору. Визначає ступінь загазованості приміщень за допомогою приладів. Користується кисневими ізолюючими приладами. Заварює поліетиленові труби, запірну арматуру з поліетилену тощо. Координує технологічний процес роботи обладнання і механізмів фтораторної установки. Обслуговує дегазаційні пристрої. Ліквідує витікання хлору в аварійних ситуаціях. Переміщує тару великої місткості за допомогою підйомно-транспортних механізмів. Бере участь у ремонті установок.