Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор хлораторної установки 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора хлораторної установки 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматичних установок для хлорування, фтораторних, амонізаційних установок та установок сірчистого газу; будову підйомно-транспортних механізмів, випробувальних стендів; визначення характеру несправностей, способи виконання усіх видів ремонту обладнання і механізмів; способи ліквідації витікань хлору, дегазації; призначення і принцип роботи приладів телекерування, автоматики і регулювальних пристроїв; основи хімії; вимоги законодавства і нормативні документи з охорони праці і виробничої санітарії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи, пов'язані із збереженням та використанням хлору. Обслуговує автоматичні системи дозування, перемикає систему з автоматичного на ручне і навпаки. Зливає хлор із залізничних цистерн у танки. Визначає ступінь загазованості приміщень за допомогою приладів. Користується кисневими ізолюючими приладами. Ліквідує витікання хлору в аварійних ситуаціях. Координує технологічний процес роботи обладнання і механізмів. Ревізує запобіжні клапани, випробовує їх і регулює їх роботу. Заряджає і перевіряє мембранні роздільники на випробувальному стенді. Обслуговує дегазаційні пристрої. Виконує поточний ремонт обладнання і установок, зварює поліетиленові труби, запірну арматуру з поліетилену. Переміщує тару великої місткості за допомогою підйомно-транспортних засобів. Керує операторами нижчих розрядів.