Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Слюсар аварійно-відбудовних робіт 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря аварійно-відбудовних робіт 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила виконання аварійно-ремонтних робіт на водопровідно-каналізаційних мережах з трубопроводами великого діаметра; схему розміщення водопровідно-каналізаційної мережі, що обслуговується; особливості зварювання труб, які працюють під тиском; класифікацію дефектів зварних з'єднань, методи їх виявлення й усунення; методи виявлення і ліквідації загазованості, вимоги чинного законодавства щодо охорони праці.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні аварійно-відбудовні роботи на діючих водопровідно-каналізаційних мережах. Обслуговує, регулює і ремонтує трубопроводи, водопровідні, каналізаційні мережі, запірну арматуру і засувки діаметром понад 1200 мм. Здійснює технічне обслуговування, ревізію і ремонт трубопроводів рідкого і газоподібного хлору, повітря, дозаторів хлору, запірної арматури усіх типів та іншого обладнання хлорного господарства. Вимикає і пускає магістральні трубопроводи. Виконує переключання на основних колекторах і каналах. Визначає стан мереж і трубопроводів діагностичними приладами. Керує каналоочисною машиною під час усунення засмічень каналізаційної мережі. Здійснює керівництво роботами з ліквідації аварій, налагодження і пуску складного обладнання.

Приклади робіт
Засувки діаметром понад 1200 мм - закривання, відкривання і ремонт. Підземні трубопроводи - ремонт без розриття ґрунту. Пристрій для енерговибуху - підготовка до роботи. Шандорні і щитові засувки, шибери - монтаж і демонтаж.