Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування теплових мереж 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування теплових мереж 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на розбирання, ремонт, складання, випробовування, регулювання устаткування, на виготовлення складних вузлів устаткування теплових мереж; класифікацію, технічні характеристики основного й допоміжного устаткування трубопроводів, камер, колодязів, колекторів, насосів, засобів вимірювань, вантажопідйомних машин і механізмів; основні вимоги до устаткування теплових мереж, правила його експлуатації, випробовування; причини, що викликають пошкодження трубопроводів і арматури, способи їх запобігання і усунення; прийоми робіт і послідовність операцій з розбирання, ремонту і складання трубопроводів великих діаметрів; прийоми особливо складних такелажних робіт; вимоги до трубопроводів і арматури, працюючих під тиском; правила виведення устаткування в ремонт і оформлення наряду-допуску; керівні вказівки і інструкції з ремонту, заміни, реконструкції устаткування; порядок організації і роботи бригади; нормування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт, реконструкцію, складання і установлення арматури на трубопроводах діаметром до 900 мм і слюсарну обробку деталей і вузлів за 6 - 7 квалітетами (1 - 2 класами точності), з підгонкою і доводкою, виготовляє деталі. Робить розмітку за кресленнями та ескізами, проводить складні роботи зі складання, регулювання, припасовування і випробовування з використанням спецпристроїв - засобів вимірювань і підйомно-транспортних механізмів. Установлює ковери, гідранти і водорозбірні колонки, сифони і гідравлічні затвори, проводить випробовування і налагодження трубопроводів і арматури. Виконує ремонт такелажу, спецпристроїв з ремонту, налагоджує їх та випробовує в роботі.

Приклади робіт
Арматура всіх систем - розбирання, ремонт, складання і установлення. Деталі фасонні з труб діаметром 600 - 900 мм - виготовлення і монтаж на трубопроводах. Компенсатори діаметром 600 - 900 мм - монтаж, нанесення теплоізоляції, установлення і центрування, гідравлічне випробовування. Насоси відцентрові - демонтаж, ревізія і ремонт, монтаж. Насоси мережні та опресувальні - статичне і динамічне балансування ротора. Труби діаметром понад 600 мм до 900 мм - виявлення дефектів, заміна деталей, установлення. Трубопроводи з емалевим покриттям діаметром до 600 мм - демонтаж, ремонт, монтаж, прокладання.