Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту вторинної комутації та зв'язку 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про призначення зв'язку, телемеханіки, релейного захисту, автоматики; види апаратури; поняття про оперативний струм; правила виконання нескладних робіт з ремонту і обслуговування простої апаратури зв'язку, телемеханіки, релейного захисту і автоматики; конструкції і типи контрольних кабелів і кабелів зв'язку, ізоляційних матеріалів; загальні знання про матеріали, що застосовуються для ремонту апаратури, правила поводження з малярними фарбами і розчинниками, прийоми робіт і послідовність операцій під час розбирання апаратури; правила роботи в колах оперативного струму; призначення основного слюсарного і монтерського інструменту і прийоми роботи з ним; найменування і призначення простої перевірної та вимірювальної апаратури і пристроїв, що застосовуються під час ремонту апаратури і засобів вимірювань; обмоточні електричні проводи, кабелі; ущільнюючі і мастильні матеріали. Повинен уміти практично надавати першу допомогу постраждалим від нещасних випадків, у тому числі застосовувати способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає і складає просту апаратуру, монтує кола вторинної комутації, промиває і чистить вузли й деталі приладів та апаратури, чистить контакти і контактні поверхні. Виконує прості слюсарні операції з обробки деталей з обпилюванням під розмір, маркування і просте пофарбування поверхонь, антикорозійне змащування деталей. Упаковує електровимірювальні прилади і апаратуру для перевезення. Здійснює ремонт і технічне обслуговування простого диспетчерського устаткування і апаратури автоматики, установлює на щитах і стендах прилади з підімкненням їх для перевірки під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Апаратура і прилади - вирізання за розміром стекол, вставляння, укріплювання і промазування їх. Кабелі - розкладання, звільнення від обплітки, паяння кінців, продзвонювання. Кабелі контрольні - прокладення по стінці, в трубах, по конструкціях, закріплення в кабельній шахті або тунелі. Коробки затискачів - складання зі зміною затискачів. Контакти і контактні поверхні - чищення. Поверхні металеві - зачищення і шліфування під паяння, лудіння і оксидіювання. Панелі - закладання, свердлення, зенкування і розпилювання отвору, ґрунтування і пофарбування. Провідники схеми - укладення. Прокладки, скоби, шайби - виготовлення. Шнури, штепселі, кнопки, мікрофонні трубки - ремонт.