Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Оператор головного щита управління вітроенергетичної станції V група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера головного щита керування електростанцією IV групи кваліфікації або електромонтера з обслуговування перетворювальних пристроїв IV групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, конструктивні особливості, правила обслуговування, умови експлуатації і режим роботи устаткування ВЕС; розташування устаткування, принцип роботи ВЕС; призначення захисту, блоківок і сигналізації, засобів вимірювань; основи вітроенергетики.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить оперативно-диспетчерське обслуговування системи керування вітроенергетичних станцій і експлуатаційне обслуговування устаткування. Веде режими роботи ВЕС і вітроелектроустановок (ВЕУ). Здійснює пуск, зупинку й перемикання в схемах ВЕС і ВЕУ з центрального пульта керування і з місцевих щитів керування. Контролює роботу устаткування за показаннями приладів місцевих щитів керування і центрального пульту керування. Виявляє несправності устаткування і бере участь у їх усуненні, виявляє несправності в роботі ВЕУ за технологічними та аварійними сигналами комп'ютерної системи керування. Веде оперативні переговори з диспетчером електромереж. Контролює і реєструє метеорологічні параметри. Організовує ліквідацію аварій та інших відхилень у роботі устаткування ВЕС. Бере участь в усуненні і ліквідації аварійних ситуацій. Здійснює виведення устаткування в ремонт і введення його в роботу, підготовляє робочі місця для проведення ремонтних і налагоджувальних робіт. Накопичує, роздруковує інформацію про роботу ВЕС, веде оперативний журнал, добову і тижневу відомості з виробництва електроенергії за зростаючим підсумком. Допускає до роботи персонал, що проводить технічне обслуговування і ремонт устаткування ВЕС.