Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Ліфтер 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ліфтера 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: нормативні документи з експлуатації пасажирських та вантажних ліфтів; будову і правила експлуатації ліфтів; номінальну вантажопідйомність, призначення і розміщення приладів безпеки: дверних замків та підпідлогових контактів, уловлювачів конусного вимикача; призначення сигналізації апаратів керування; правила пуску ліфта в роботу і перевірки несправності дії приладів безпеки; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює керування всіма типами ліфтів, у тому числі швидкісних (понад 1 м/с), а також ліфтів, що обслуговують інтенсивні пасажиропотоки. Здійснює пуск ліфта в роботу з попередньою перевіркою роботи телефону або аварійної сигналізації, автоматичних замків на всіх зупинках, кнопки "Стоп". Під час супроводу пасажирів або вантажів наглядає за посадкою і виходом пасажирів або завантаженням і вивантаженням вантажів згідно з вантажопідйомністю ліфта. Зупиняє ліфт у разі виявлення несправності і повідомляє черговому електромеханіку з ліфтів. Утримує в чистоті кабіни ліфтів, поверхові майданчики на усіх зупинках. Заповнює журнал приймання і здавання зміни. Дотримується правил і норм охорони праці та протипожежного захисту.