* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Машиніст електровоза 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом електровоза 4 розряду не менше 1 року. Наявність посвідчення про присвоєння III групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення обладнання, технічні характеристики електровозів; правила руху потягів з вантажем і людьми; правила енергозабезпечення; систему гальмівного обладнання; будову стрілкових переводів; правила зчеплення та розчеплення вагонів; способи та пристрої, що застосовуються для підйому електровозів і вагонів, що зійшли з колії; правила та способи заземлення та підвішування контактної мережі; способи перетворення струму живлення контактної мережі; розташування та найменування підземних гірничих виробіток; системи змащування та мастильні матеріали, що застосовуються, порядок виконання ремонту. Приклади робіт. Формування потягу. Маневри на місці відправлення. Зчеплення вагонів з електровозом. Відкочування навантажених вагонеток електровозом. Розчеплення потягу. Маневри на місці прибуття, відкочування порожніх вагонів електровозом до місця навантажування. Огляд електровоза з усуненням несправностей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує електровозами зі зчіпною вагою 25 т і більше, під час відкатки навантажених та порожніх вагонеток. Регулює швидкістю, формує потяги та виконує маневрові роботи, вивозить вантажі, завозить порожні вагони. Перевозить людей до місця роботи та назад. Підіймає та ставить електровози та вагони, що зійшли з колії. Переводить стрілки на дорозі. Керує штовхачами, лебідками та іншими механізмами навантажувальних пунктів. Здійснює огляд та випробування механізмів керування та ходових частин. Ліквідує несправності у роботі.