Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Прохідник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи прохідником 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості всіх типів прохідницьких комплексів, стовбуропрохідницьких машин, комбайнів, агрегатів, що застосовуються під час проведення вертикальних стовбурів, самохідні бурові установки з пневмодвигуном та установок, що застосовуються у стовбурах; пристрої, що застосовуються під час буріння, кріплення та армування вертикальних стовбурів; сфера застосування їх та правила експлуатації; способи розсікання сполучення стовбура з горизонтальними виробками; способи монтажу та спорудження всіх видів опорядження; способи підбирання укорочених рейок для кривих ділянок постійної колії метрополітену, способи замірювання кривих за стрілками прогину.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні прохідницькі роботи під час будівництва закритим способом тунелів, станцій метрополітену і підземних споруд спеціального призначення у точній відповідності до заданого напрямку та перетину.

Приклади робіт
Виконання основних робіт під час проходки, поглиблення, реконструкції, переоснащення вертикальних стовбурів: керування механізованими комплексами, стовбуропрохідницькими машинами, навантажувальними машинами; буріння шпурів і свердловин; спорудження постійного кріплення; армування, укладання та розклинювання основного вінця з вивірянням його положення за маркшейдерським виском, монтаж і демонтаж запобіжного помосту; керування процесом зарядження та підривання шпурів і свердловин. Спорудження віялоподібного та багатокутного кріплення гірничих виробок, збірного тюбінгового та блочного кріплення гірничих виробок у виробках криволінійного обрису з площею перетину більше 20 кв.м. Буріння шпурів самохідними буровими установками з пневмодвигуном і перфораторами масою більше 35 кг (разом з пневмопідтримкою); керування механізованими прохідницькими комплексами під час проходження гірничих виробок. Виконання прохідницьких робіт у пливунах, сипких пісках та із застосуванням спеціального кріплення. Установлення перших прорізних кілець тунельного опорядження. У метрополітені: реконструкція гірничих виробок без зупинки руху. Під час укладання постійних колій метрополітену: укладання стрілкових переводів і перехресних з'їздів на кривих ділянках колії, баластування стрілкових переводів і перехресних з'їздів; регулювання укладених стрілкових переводів і перехресних з'їздів для здавання їх в експлуатацію; розрахування та підбирання укорочених рейок на кривих ділянках колії.