Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрослюсар-монтажник підземного гірничопрохідницького устаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення, правила монтажу та демонтажу, способи налагоджування, електричні схеми простого гірничопрохідницького та іншого устаткування, апаратури та інструменту; сортамент матеріалів, що застосовуються; призначення та основні види кріпильних деталей та арматури; марки проводів; правила користування такелажними пристроями; способи виконання простих монтажних і електромонтажних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж, демонтаж, ремонт, налагоджування та випробовування механічної та електричної частин гірничопрохідницького устаткування простої складності.

Приклади робіт
Монтаж, демонтаж, ремонт, налагоджування та випробування механічної та електричної частин насосів, розчинонагнітачів, перекидачів, живильників, шахтових вагонеток, транспортерів, бурових рам, підіймальних машин з лебідками діаметром до 1000 мм, вентиляторів провітрювання та іншого гірничопрохідницького устаткування простої складності. Установлювання драбин та огорож прохідницьких комплексів. Виготовляння та закріплювання номерних табличок. Очищання та змащування деталей. Установлювання світильників, вимикачів, перемикачів та штепсельних розеток. Різання кабелю, розрахованого на напругу до 10 кВ з тимчасовим оброблянням кінців, та заряджування акумуляторних батарей освітлювальної апаратури гірничопрохідницького устаткування. Монтаж і демонтаж опорних ізоляторів, рубильників, перемикачів, запобіжників, реостатів, трансформаторів. Розбирання муфт та воронок кабельних ліній, силових та освітлювальних мереж, мереж заземлення, засобів сигналізації. Прикріплювання деталей електроустаткування до конструкцій прохідницького комплексу. Установлювання та закладання деталей кріплення проводів, кабелів, муфт, воронок та шин заземлення. Пробивання гнізд, отворів та борозен; фарбування кабелів та монтаж, демонтаж, ремонт більш складного устаткування під керівництвом електрослюсаря-монтажника вищої кваліфікації. Установлювання кабельних конструкцій. Нарізування різьби на трубах вручну. Комплектування труб та фасонних частин. Виправляння металевих конструкцій. Виготовляння та установлювання підкладок і прокладок. Зачищання стиків металевих конструкцій, що збираються, кріплення монтажних болтових з'єднань, складання та скручування простих вузлів, нарізних і фланцевих з'єднань вентиляції. Замуровування розтрубів чавунних трубопроводів. Свердління отворів тріскачкою та дрилем. Пробивання гнізд, отворів та борозен. Стропування та розстропування деталей трубопроводів, колекторів, устаткування та металевих конструкцій до 10 т. Протравлення труб, розкотування проводу, кабелів з установленням барабанів. Комплектування матеріалів та устаткування для виробництва механомонтажних та електромонтажних робіт. Фарбування та маркування кабелів, фарбування устаткування та шин. Монтаж силових, контрольних, телефонних кабелів, освітлювальних та тролейних проводів. Обробляння кінців кабелів перерізом до 70 кв.мм. Монтаж трубопроводів діаметром до 500 мм. Монтаж металоізоляції.