Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрослюсар-монтажник підземного гірничопрохідницького устаткування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електрослюсарем-монтажником підземного гірничопрохідницького устаткування 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, призначення, правила монтажу та демонтажу, способи налагоджування устаткування; електричні схеми гірничопрохідницького устаткування середньої складності; способи з'єднування, обробляння кінців та приєднання проводів і кабелів; способи вимірювання опору ізоляції; правила маркування стальних труб, кабелів та відводів; правила стропування, розстропування та переміщання вантажів; правила та способи вивіряння устаткування, що монтується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж, демонтаж, ремонт, налагоджування та випробовування механічної та електричної частин гірничопрохідницького устаткування середньої складності.

Приклади робіт
Монтаж, демонтаж, ремонт, налагоджування та випробовування механічної та електричної частин породонавантажувальних машин, підіймальних машин з лебідками діаметром більше 1000 мм, бурових верстатів, скіпових підіймачів, великовантажних вагонеток, вентиляційних і насосних установок та іншого гірничопрохідницького устаткування середньої складності. Монтаж та демонтаж силових високовольтних мереж, трубопроводів і запірної арматури діаметром до 200 мм, тиском до 40 кг/кв.см. Розмічання та обробляння кінців проводів та кабелів перерізом до 70 кв.мм; маркування труб, кабелів та відводів. Приварювання наконечників до жил кабелів і проводів. Монтаж, ревізія та сушіння силового електроустаткування масою до 50 кг. Різання кабелів, розрахованих на напругу більше 10 кВ. Установлювання компенсаторів, прожекторів, тролетримачів, клиць, сигнальних приладів та апаратів. Підбирання труб з кабелем за марками з розкладанням їх у чарунки прохідницького щита. З'єднування труб між собою та з перехідними коробками "метро". Установлювання грязьовиків, вологовіддільників, трапів. Установлювання нагрівальних приладів, заміна кранів та вентилів. Розмічання, обробляння та з'єднання проводів, кабелів усіх марок перерізом до 95 кв.мм. Маркування труб, кабелів, відводів. Прокладання кабелю, мереж освітлення та силового устаткування. Монтаж вторинних електроланцюгів з розчищанням кінців консольних та спеціальних кабелів. Перевіряння та регулювання приладів автоматики. Вимірювання опору ізоляції електроустаткування. Монтаж шаф та пультів керування. Кріплення конструкцій та апаратів за допомогою монтажного поршневого пістолета. Монтаж дренажних пристроїв, установлювання фундаментних болтів для установки вентиляційних агрегатів та насосів, машин і механізмів. Збирання затворів, приєднання механізмів до затвора. Переміщання устаткування. Гідравлічні та пневматичні випробування трубопроводів та устаткування. Ревізія вентиляційних і насосних установок. Набивання сальників. Монтаж та вивіряння металоконструкцій. Монтаж та демонтаж муфт та кінцевих кабельних заправлень перерізом жил більше 70 кв.мм потужністю до 10 кВ. Монтаж, демонтаж, налагоджування систем гідравліки та устаткування середньої складності. Монтаж ЗГУ, ревізія, доведення та здавання в експлуатацію. Виконання комплексу робіт з монтажу компресорних та інших силових установок. Монтаж вентиляції та технологічних трубопроводів діаметром більше 200 мм. Монтаж, ремонт, налагоджування блокоукладальників.