Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Прохідник на поверхневих роботах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи прохідником на поверхневих роботах 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи розробляння породи механізованим інструментом; установлювання простих тимчасових кріплень; будову електричних свердел, відбійних молотків; марки та властивості бетонної суміші; порядок виконання ремонтних робіт із закріплювання виробок, способи монтажу та виконання облицювання; способи укладання труб діаметром до 800 мм; правила армування та бетонування конструкцій підземних споруд, виконання робіт з монтажу, демонтажу та регулювання конструкцій верхньої споруди колії із застосуванням електричного, пневматичного інструменту та механізмів; правила виконання робіт на рельсовому ланцюзі автоблокування; правила стропування і розстропування залізобетонних конструкцій масою до 8 т.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прохідницькі роботи середньої складності під час будівництва відкритим способом тунелів, станцій метрополітенів і споруд спеціального призначення.

Приклади робіт
Розробляння грунту відбійними молотками. Вибирання профілю виробки. Розробляння підірваного грунту. Розбирання елементів багатокутного дерев'яного кріплення гірничих виробок. Ремонт кріплення шурфів, котлованів і траншей. Установлювання арматури. Виконання робіт з монолітного бетонного і залізобетонного облицювання (кріплення). Переставляння секцій металевої пересувної опалубки. Монтаж облицювань перегонних і станційних тунелів і наземних споруд із збірних залізобетонних конструкцій масою до 8 т. Улаштовування підпорних стінок і дренажу. Обробляння стиків. Розшивання швів. Установлювання та перекріплювання закидки між палями. Обслуговування лебідок під час монтажу облицювання тунелів. Під час улаштовування постійної колії метрополітену: прикріплювання рейок до шпал і брусів; монтаж і демонтаж ізольованого стику; вимірювання та регулювання рейкових ниток; монтаж контррейок. Укладання та ремонтування стрілкових переводів тимчасових колій. Установлювання опалубки для конструкцій прямолінійної форми. Забутовування шурфів і котлованів каменем за допомогою розчину та бетоном. Нагнітання бентонітового розчину в траншею під час закріплювання котлована методом "стіна у грунті". Укладання труб діаметром до 800 мм. Виконання стропувальних робіт.