Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник гірничого устаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником гірничого устаткування 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: порядок розмічання, установлювання та перенесення монтажних осей; правила приймання фундаментів і місць установлювання устаткування для монтажу; способи балансування, центрування, вивіряння та регулювання устаткування та механізмів, що монтуються; будову та принцип дії систем змазування; принцип дії низьковольтних і високовольтних приладів і апаратів; вимоги та допуски під час монтажу машин і механізмів; недоліки монтажу на фундаменті (невідповідність отворів і фундаментних болтів, вібрація, неспіввісність тощо та способи їх усунення); правила здавання в експлуатацію устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу та демонтажу металевих шахтних конструкцій, гірничого устаткування й електромеханічних пристроїв на шахтній поверхні й у тунелях, що споруджуються відкритим способом.

Приклади робіт
Монтаж і демонтаж складних конструкцій і вузлів естакад, прохідницьких комплексів, шахтних кранів, гальмівних пристроїв, гасителів швидкості, механічних штовхачів, поперечних візків, бункерів, лебідок вантажопідйомністю більше 5 т, клітей шахтних підіймальних машин, копрів висотою до 15 м. Випробовування та налагоджування змонтованого устаткування. Закріплювання котлованів металевими розпірками, поясами з двотаврових балок. Монтаж складних вузлів тягових підстанцій. Установлювання високовольтного електроустаткування, приладів і апаратів вимірювання, керування та захисту. Виконання складних слюсарних робіт.