* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Прохідник на поверхневих роботах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи прохідником на поверхневих роботах 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види прохідницького та колійного інструменту та гірничого кріплення; прийоми роботи з ручним і механізованим інструментом; правила укладання відкотних колій; способи проходки та закріплювання траншей, котлованів і колодязів; способи стропування рейок, пакетів, шпал і брусів; правила регулювання конструкцій верхньої споруди колії, крім швидкісних ділянок і ділянок на залізобетонній основі; будову пристроїв і механізмів, що застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості прохідницькі роботи під час будівництва відкритим способом тунелів, станцій метрополітенів і споруд спеціального призначення.

Приклади робіт
Розробляння та навантажування грунту вручну. Розбирання нескладного кріплення у стійких грунтах. Розвантажування грунту з бункерів. Укладання плит. Засипання грунту за стіни тунелю та на перекриття тунелю. Зачищання стиків збірних конструкцій кріплення. Конопачення та заливання швів збірних конструкцій. Улаштовування тимчасових доріг, підкранових колій. Обслуговування насосів у вибої. Укладання бетонної суміші у жорстку основу та лотік тунелю. Пробивання отворів і борозен у бетонних та залізобетонних конструкціях. Під час улаштовування постійних колій метрополітену: розкладання дерев'яних і залізобетонних шпал, брусів і металевих частин стрілкових переводів за допомогою кранів; свердління отворів у рельсах і шпалах; виконання одиночних замін елементів рейкошпальної решітки; демонтаж кріпильного вузла контактної рейки; вимірювання та регулювання рейкової колії; закріплювання болтів; добивання костилів. Забутовування насухо котлованів і траншей. Обрубування або зрізування монтажних петель. Проходка траншей, канав, котлованів, колодязів, копуш з кріпленням.