Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрослюсар черговий та з ремонту устаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електрослюсарем (слюсарем) черговим та з ремонту устаткування 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи радіотехніки, автоматики, радіоелектроніки, будову засобів автоматики, електротехнічні правила та норми; правила складання креслень, ескізів, схем; схему, що обслуговується, та систему живлення енергією; причини та ознаки несправностей устаткування у роботі установок, апаратів, приладів автоматики та іншого устаткування, що обслуговується; класифікацію кабелів та електротехнічних матеріалів; правила вимірювання та випробування ізоляції, ємності та омічного опору кабелів; правила комплектації та здавання на базу прокату шахтного устаткування, складання документації на відремонтоване устаткування; методи виконання робіт на лініях електропередач; способи відновлення складних деталей, вузлів; допустиме навантаження на працюючі деталі, вузли та механізми; профілактичні заходи попередження поломок та аварій; технічні умови на ремонт, випробування та здавання складного устаткування; правила охорони праці під час роботи на висоті; правила випробування захисних засобів, що застосовуються в електричних установках; порядок організації безпечного ведення робіт в електроустановках та нагляду за працюючими електроустановками; правила експлуатації та огляду посудин, що працюють під тиском, та підйомних машин; конструктивні особливості різного самохідного гірничого устаткування; технічні умови на ремонт, випробування та здавання складних та відповідальних агрегатів і вузлів, способів повного відновлення та зміцнення спрацьованих деталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж, демонтаж, ремонт та технічне обслуговування механічної та електричної частин складного гірничопрохідницького устаткування машин, вузлів та механізмів, апаратури, контрольно-вимірювальних пристроїв, установок автоматичної дії. Виконує монтаж і ремонт засобів керування, монтаж і налагодження блоків високочастотної телефонізації. Виявляє та усуває дефекти у схемах автоматичного керування та регулювання пересувних і стаціонарних установок. Перевіряє термін спрацювання апаратів захисту від витікання струму на землю та величини встановлення максимального струмового захисту фідерних автоматів підйомних посудин. Перевіряє причіпні пристрої та підйомні посудини; перевіряє та регулює довжину канатів та парашутних пристроїв, завантажувальних і розвантажувальних пристроїв скіпових підйомників.

Приклади робіт
Профілактичний огляд, монтаж, демонтаж, ремонт, налагоджування, технічне обслуговування елементів електроніки; ремонт з'єднувальних кабелів, монтаж та налагодження схем керування апаратури диспетчерського пульту керування та контролю за режимом роботи механізмів. Ремонт, налагодження та технічне обслуговування апаратури з контролю за витрачанням теплоносіїв (гарячої води і пари). Ремонт та технічне обслуговування апаратури системи АСУТП та аналогічної. Монтаж та ремонт вузлів і блоків АТС квазіелектронних. Монтаж та налагодження блоків високочастотних, передавачів та приймачів, радіостанцій та радіорелейної апаратури зв'язку. Профілактичний огляд, ремонт приводів, капітальний ремонт з частковою або повною заміною трансформаторного масла масляних високовольтних вимикачів. Ремонт та налагодження гідророзподільників, клапанних блоків, машин і механізмів централізованих змащувальних систем. Ремонт з установленням з'єднувальних муфт кабелів високовольтних. Заміна та ремонт стрічок з обробкою, зчалюванням та вулканізацією конвеєрів стрічкових з шириною стрічки більше 500 мм. Розбирання, ремонт, складання, випробування та регулювання складних агрегатів і вузлів; ремонт електрообладнання, ремонт та налагодження пневмогідросистем верстатів та установок, підйомних машин (лебідок). Регулювання системи гідравліки, складання та розбирання гідромеханічної коробки передач, ремонт важільного механізму, кермового приводу, автоматичного керування стрілою, машини навантажувально-постачальної, підземних дизельних автосамоскидів. Монтаж і налагодження обладнання та апаратури керування підйомів та приводних станцій конвеєрів. Монтаж, технічне обслуговування електровозів зі зчіпною вагою 7 т. Монтаж, демонтаж, ремонт, налагодження та технічне обслуговування електропідстанції, вентилятора основного провітрювального, підйомної установки у комплексі з автоматикою та контрольно-вимірювальними приладами.