Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електромонтажник з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті й наземних лініях метрополітену 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи електромонтажником з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті й наземних лініях метрополітену 2 розряду не менше 1 року. Наявність посвідчення стропальника (такелажника) у разі стропування вантажів, матеріалів, виробів, конструкцій.

Знає та застосовує у діяльності: основні види кріпильних деталей і арматури, основи будови простих приладів, електроапаратів, електро- та пневмоінструменту; прості електричні схеми; будову та способи користування простими такелажними засобами; види зварювального устаткування, що застосовується під час електромонтажних робіт, і правила користування ним.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи з сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті та наземних лініях метрополітену.

Приклади робіт
Різання кабелю, розрахованого на напругу до 10 кВ з тимчасовим забиванням кінців. Установлювання ізоляторів на конструкції, що не встановлені. Установлювання дюбелів. Забивання проходів для всіх видів проводок і шин. Розкочування проводів і кабелів з установлюванням барабанів. Монтаж мереж заземлення та занулюючих пристроїв. Фарбування устаткування. Знімання розподільних пунктів (шаф) закритого або відкритого типу. Демонтаж простих апаратів і приладів (опорних ізоляторів, рубильників і перемикачів з важільним приводом, запобіжників, реостатів, трансформаторів струму та напруги тощо). Обробляння місць зварювання механізованим способом. Пробивання отворів механізованим інструментом. Установлювання відгалужувальних коробок для кабелів і проводів.