Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Електрослюсар з проходки 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, принцип дії, норми та обсяг технічного обслуговування устаткування; призначення контрольно-вимірювальних приладів, інструментів та правила користування ними; будову та правила технічної експлуатації низьковольтних електроустановок; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує технічне обслуговування механічної та електричної частин гірничопрохідницького простого устаткування.

Приклади робіт
Технічне обслуговування механічної та електричної частин насосних установок, повітроводів, шахтних вагонеток, стрічкових конвеєрів з шириною стрічки до 900 мм, скребкових конвеєрів, бурових верстатів, електровозів, дизелевозів, перекидачів, живильників, штовхачів, підіймальних машин з лебідками діаметром барабана до 1000 мм, вентиляторів провітрювання, тягових і перетворювальних підстанцій, зарядних пристроїв, засобів сигналізації, освітлення, розподільних, абонентських кабельних і телефонних мереж, розподільних шаф і коробок, прохідних муфт, телефонних апаратів, тролейних і низьковольтних кабельних мереж, заземлення електроапаратів, установок та іншого гірничопрохідницького простого устаткування. Заряджання та перевіряння стану акумуляторних батарей, доливання та замінювання електроліту. Відбирання проб масла та його замінювання в устаткуванні, що обслуговується. Виконання більш складних робіт під керівництвом електрослюсаря вищої кваліфікації. Виконання робіт з розбирання, складання, промивання, випробовування, змазування, приймання, видавання та профілактичного ремонту пневматичного інструменту, що застосовується.