Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з випробувань та вимірювань VII група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з випробувань та вимірювань VI групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила, методи, порядок і терміни проведення випробувань та вимірювань устаткування напругою понад 220 кВ і норми його відбраковування; принцип роботи ізоляції в електричному полі і в оточуючому середовищі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить випробування і вимірювання параметрів електроустаткування напругою понад 220 кВ до 500 кВ включно, крім силових трансформаторів, вимикачів і трансформаторів струму напругою понад 220 кВ; проводить випробування підвищеною прикладеною напругою; вимірює опір ізоляції; визначає ємність і тангенс кута діелектричних втрат ізоляції та зволоженість ізоляції обмоток; вимірює струм і втрати холостого ходу, опір постійному струму обмоток маслонаповнених реакторів; вимірює ємність і тангенс кута діелектричних втрат ізоляції конденсаторів і вимірювальних трансформаторів; вимірює струми витоку розрядників і розподіл напруги на підвісних і натяжних гірляндах ізоляторів; вимірює опір контурів заземлення. Проводить технічне обслуговування і ремонтує апаратуру, що застосовується під час випробувань та вимірювань.