Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Водій трамвая 3-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії і можливі несправності трамвайних вагонів, що експлуатуються на даному підприємстві, їх обладнання; Правила дорожнього руху, технічної експлуатації та користування трамваєм; існуючі форми проїзних квитків; інструкцію з економії електроенергії; особливості водіння трамваїв в осінньо-зимовий період; порядок роботи у разі безкондукторного обслуговування пасажирів; профіль та особливості дороги на маршруті, що обслуговується; порядок експлуатації рухомого складу на маршрутах з важкими умовами руху; порядок оформлення поїзної документації; періодичність оглядів і ремонтів трамваїв, правила користування радіоустановкою і компостерами; інструкції щодо зчеплення-розчеплення поїздів та їх буксирування і технічного обслуговування; характер можливих несправностей спецчастин контактної мережі і рейкового полотна, основи психології, правила спілкування з пасажирами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує трамвайними вагонами та 2-складовими поїздами, які експлуатуються на даному підприємстві, з додержанням розкладу, режимів руху, що забезпечують економію електроенергії, правил безпеки руху в депо і на лінії з урахуванням особливостей водіння в осінньо-зимовий період. Здійснює зчеплення і розчеплення 2-складових поїздів під час буксирування і керує поїздом, що буксирується. Перевіряє технічний стан і виконує роботи з технічної підготовки вагона (поїзда) перед виїздом на лінію і після повернення в депо. Оцінює придатність вагона (поїзда) до експлуатації перед виїздом на лінію. Оформлює поїзну документацію і заявки на усунення несправностей вагона (поїзда), оцінює якість їх виконання. Визначає несправність агрегату, вузла на лінії і приймає рішення про можливість подальшої експлуатації вагона (поїзда). Усуває дрібні експлуатаційні несправності, що виникли під час роботи на лінії і не вимагають розбирання механізмів. Бере участь у технічному обслуговуванні вагонів (поїздів). Візуально визначає в процесі руху несправності спецчастин контактної мережі і рейкового полотна. Контролює дотримання правил посадки і висадки пасажирів, навантаження і розвантаження вантажів. Оголошує з використанням радіоустановки назви пунктів зупинки, порядок оплати за проїзд. Оцінює дорожні обставини у разі виникнення несправностей вагона (поїзда), рейкового полотна, контактної мережі і вживає заходів щодо запобігання або усунення аварії і затримок руху інших транспортних засобів. Вибирає слушний момент для закривання дверей і рушання з місця на зупинках в умовах часу "пік", знаходить засоби впливу на пасажирів, спрямовані на запобігання конфліктам і підвищення рівня культури обслуговування.