Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор котельні 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора котельні 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову котлів, які обслуговує; будову і принцип роботи відцентрових і поршневих насосів, електродвигунів і парових двигунів; схеми тепло-, паро-, і водопроводів котельної установки і зовнішніх тепломереж; порядок обліку результатів роботи обладнання і кількості тепла, що відпускається споживачам; будову простих і середньої складності контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує водогрійні і парові котли з сумарною теплопродуктивністю понад 12,6 до 42 ГДж/г (понад 3 до до Гкал/г) або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю котла понад 21 до 84 ГДж/г (понад 5 до 20 Гкал/г), що працюють на рідкому і газовому паливі, або електронагріванні. Обслуговує тепломережні бойлерні установки або станції м'ятої пари, розташовані в зоні обслуговування основних агрегатів із сумарним тепловим навантаженням понад 42 до 84 ГДж/г (понад 10 до 20 Гкал/г). Здійснює запуск, регулювання і нагляд за роботою економайзерів, повітропідігрівачів, пароперегрівачів і живильних насосів. Забезпечує безперебійну роботу обладнання котельні. Здійснює запуск, зупинку і переключення агрегатів, які обслуговує в схемах теплопроводів. Веде облік тепла, що відпускається споживачам. Бере участь у ремонті обладнання, яке обслуговує.