Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Обпресувальник труб 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією обпресувальника труб 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію і правила опресовування труб; призначення, будову і технічні характеристики опресовувального обладнання, вантажопідйомних механізмів та елементів малої механізації; призначення, типи і розміри труб, опресованої арматури, калібрів, шаблонів, щупів; призначення і принцип дії контрольно-вимірювальних приладів; основи електротехніки і слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Опресовує труби тиском понад 30 МПа включно (300 кгс/кв. см) всіх видів і типорозмірів, що застосовуються під час буріння свердловин. Подає труби на опресовування за допомогою вантажопідйомних механізмів. Підкочує труби до місця опресовування, відкручує запобіжні кільця і ніпелі перед опресовуванням, змащує різьби, нагвинчує кільця після опресовування, шаблонує і укладає труби після опресовування. Бере участь у складанні, розбиранні опресовувального обладнання і підготовляє обладнання до проведення опресовування. Бере участь у профілактичному і поточному ремонтах обладнання і пристроїв. Веде первинну документацію.