Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Машиніст пересувного компресора 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста пересувного компресора 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи експлуатації нафтових, газових та нагнітальних свердловин; призначення, будову і правила експлуатації різних систем компресорів, силового устаткування, автомашини, контрольно-вимірювальних приладів та автоматичного захисту установки; види палива, мастил та охолодження; способи виявлення та усунення неполадок у роботі пересувної компресорної установки; схеми підключення комунікацій від установки до свердловини; норми витрат експлуатаційних матеріалів на вироблення стисненого повітря; основні поняття з теплотехніки, електротехніки, бурового та експлуатаційного обладнання, технології буріння, випробування (освоєння) і капітального ремонту нафтових і газових свердловин, слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує компресорну установку. Запускає і зупиняє компресор, дизель. Прокладає комунікації, підключає їх до компресорної установки та устя свердловини. Проводить роботи щодо виклику припливу рідини зі свердловини шляхом створення депресії на вибої, стежить за припливом рідини (нафти). Регулює подавання повітря під час термічного оброблення привибійної зони свердловини. Бере участь у роботах із розкриття продуктивних пластів із застосуванням газоподібних агентів і з ліквідації ускладнень у бурінні. Регулює режими роботи компресорної установки та дизеля за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Стежить за роботою всіх механізмів та систем пересувної компресорної установки, встановлює основні параметри установки відповідно до технологічних регламентів на буріння та випробування (освоєння) свердловин. Визначає і усуває дефекти в роботі дизеля, компресора і виконує поточні ремонти всіх систем компресорної установки, включаючи системи аварійного захисту. Керує автомашиною. Оформлює документацію на проведення робіт і веде журнал обліку роботи установки.

Спеціалізація
У разі роботи на причіпному пересувному компресорі з робочим тиском до 10 МПа (100 кгс/кв.см) включно.