Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор із збирання газу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології видобування, збирання і транспортування нафти, газу і газового конденсату; основні вибухонебезпечні властивості сумішей, їх токсичність; призначення, будову та правила обслуговування сепараторів, напірних газопроводів, газорозподільних пристроїв, запірних пристроїв, запобіжних, зворотних і регулювальних клапанів, регуляторів тиску і рівня та інших використовуваних контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує сепаратори, газопроводи, газорозподільні пристрої та інші об'єкти газового господарства під керівництвом оператора вищої кваліфікації. Здійснює обхід і перевірку їх стану, ліквідує неполадки в роботі устаткування. Продуває сепаратори і газопроводи. Стежить за рівнем рідини в сепараторах. Бере участь у поточному ремонті устаткування і апаратури, заміняє несправні засувки, заміняє прокладки, набиває сальники. Забезпечує технічну справність газових колодязів. Виконує нескладні слюсарні роботи.