Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Вишкомонтажник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією вишкомонтажника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: порядок приймання бурової установки в монтаж і здавання в експлуатацію після монтажу; схеми розміщення обладнання бурової установки, раціональне розміщення будівельно-монтажних матеріалів і обладнання на будівельному майданчику, вплив ґрунтових умов і рельєфу місцевості на вибір траси і способи пересування вишки; типові проекти організації робочих місць і сітьове планування під час спорудження бурових установок.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає бурову установку в монтаж і здає в експлуатацію після монтажу. Здійснює монтаж і демонтаж А-подібних вишок і вишок баштового типу заввишки понад 45 м. Здійснює складання і опресовування нагнітальних ліній і маніфольдів тиском понад 15 МПа (150 кгс/кв.см). Робить прив'язку типової схеми розміщення обладнання бурової установки до умов місцевості. Вибирає трасу транспортування блоків бурової установки. Розміщує за схемою бурове обладнання, транспортно-підйомні засоби і матеріали. Здійснює оснащення талевої системи. Здійснює контрольний пуск бурової установки. Оформлює відповідну документацію на бурову установку. Керує вишкомонтажною бригадою під час монтажу, демонтажу та транспортування бурових установок номінальною вантажопідйомністю понад 100 т.