Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 2 розряду - не менше 1 року. Наявність посвідчення про присвоєння III групи з електробезпеки.

Знає та застосовує у діяльності: ознаки пошкоджень або відхилень від нормального стану пристроїв, способи ліквідації неполадок; схеми живлення і секціювання контактної мережі та інших пристроїв електропостачання дистанцій, що обслуговуються; будову і призначення всіх пристроїв, що обслуговуються; допустиме навантаження на проводи; ізоляційні відстані до струмоведучих частин; способи стикування та кріплення проводів; основи знань з електротехніки; порядок огородження під час робіт на контактній мережі; правила утримання і ремонту контактної мережі в обсязі своїх обов'язків; принципи роботи залізничного зв'язку; правила безпечного виконання робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Монтує, демонтує, оглядає, замірює, перевіряє стан, ремонтує контактну мережу постійного та змінного струму, високовольтних ліній, підвішених на опорах контактної мережі, трансформаторних підстанцій, приєднаних до цих мереж. Встановлює опори. Виконує електроремонтні роботи на висоті при знятій напрузі поблизу частин, що перебувають під струмом та під напругою без припинення руху електротранспорту або в регламентовані за часом перерви. Замірює довжини прольотів. Огороджує місця виконання робіт на станціях і перегонах. Перевіряє і регулює приводи перемикачів. Виконує операції з проводами контактної мережі трамвайних і тролейбусних ліній під час розведення і зведення мостів. Виготовляє троси середніх анкерів. Перевіряє, підтягує, фарбує бандажі. Перевіряє габаритні ворота. Перемикає роз'єднувачі контактної мережі трамвайних і тролейбусних ліній у межах дільниці, яка обслуговується. Встановлює тимчасові сигнальні знаки на опори контактної мережі. Виконує відбудовні роботи при різних атмосферних умовах.

Приклади робіт
Прокладання кабелю та встановлення або заміна захисних пунктів. Виготовлення монтажних струбцин, струн, електричних з'єднувачів. Перевірка роботи компенсаторів, заземлюючих штанг. Огляд роз'єднувальних приводів, колійних електротягових ланцюгів.