Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Оглядач вагонів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оглядача вагонів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову вагонів і контейнерів і правила технічної експлуатації; правила технічного обслуговування і строки планових видів ремонту вагонів і контейнерів; правила і технологію безвідчепного ремонту вагонів; правила, інструкції та вказівки з питань збереження вагонного парку; правила оформлення технічної документації; поїзні сигнали і порядок огородження поїздів; шаблони, які застосовуються; вимірювальний інструмент і правила користування ним; порядок позначення хвоста поїзда.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Технічно обслуговує контейнери і вагони з пролазкою для виявлення несправностей, які загрожують безпеці руху поїздів, або схоронності рухомого складу та вантажів, які перевозяться (у разі технічного обслуговування та усунення несправностей у вагонах і на пунктах технічного обслуговування, що розміщені на станціях навантаження і вивантаження вантажів, дільничних станціях і здійснення робіт з підготовки вагонів до перевезень). Визначає дефекти у ходових частинах, кузові, вузлах та деталях вагонів за допомогою вимірювальних інструментів і за зовнішнім виглядом. Здійснює заходи з забезпечення схоронності вантажних вагонів і контейнерів, запобігає пошкодженню їх при маневрових роботах і вантажно-розвантажувальних операціях. Здійснює технічний огляд електро-, радіообладнання пасажирських вагонів. Оформляє технічну документацію на пошкоджений рухомий склад. Технічно обслуговує контейнери і визначає їх герметичність, яка забезпечує схоронність вантажів. Умовно розмічає вагони, які підлягають ремонту з відчепленням від поїздів і оформляє повідомлення про їх несправності. Наносить крейдяні помітки про несправності, які підлягають усуненню без відчеплення вагонів від поїздів. Визначає обсяги ремонтних робіт на вагонах і контейнерах. Контролює якість ремонту вагонів, який виконують промислові підприємства. Здійснює здавання вагонів після їх обслуговування та ремонту. Огороджує поїзди під час ремонту. Навішує і знімає сигнали для позначення хвоста поїзда. Бере участь у роботах з усунення несправностей у вагонах і контейнерах.

Спеціалізація
Старший оглядач вагонів тарифікується на один розряд вище оглядачів вагонів, якими він керує.