Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Водій трамвая 2-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією водія трамвая 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії і характер можливих несправностей трамвайних вагонів, що експлуатуються на даному підприємстві, їх обладнання; Правила дорожнього руху, технічної експлуатації та користування трамваєм; існуючі форми проїзних квитків; інструкцію з економії електроенергії; особливості водіння трамваїв в осінньо-зимовий період; порядок роботи у разі безкондукторного обслуговування пасажирів; профіль та особливості дороги на маршруті, що обслуговується; порядок експлуатації рухомого складу на маршрутах з важкими умовами руху; порядок оформлення поїзної документації; періодичність оглядів і ремонтів трамваїв; правила користування радіоустановкою і компостерами; інструкції щодо зчеплення-розчеплення поїздів та їх буксирування і технічного обслуговування; характер можливих несправностей спецчастин контактної мережі і рейкового полотна; основи психології, правила спілкування з пасажирами; правила користування контрольно-вимірювальними приладами та обладнанням і інструментами для проведення огляду трамвая.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує 3-складовими трамвайними поїздами, які експлуатуються на даному підприємстві. Здійснює обкатку вагонів (поїздів) після ремонту. Виконує маневрові роботи, буксирує 3-складові поїзди. Усуває виниклі під час роботи на лінії експлуатаційні несправності вагонів, вузлів, що потребують часткового розбирання механізмів. Застосовує обладнання, контрольно-вимірювальні прилади та інструменти під час планових оглядів.