Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Водій тролейбуса 1-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією водія тролейбуса 5 розряду - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип дії усього обладнання і характер можливих несправностей тролейбусів усіх типів; Правила дорожнього руху, технічної експлуатації і користування тролейбусами; правила експлуатації шин; існуючі форми проїзних квитків; інструкцію щодо економії електроенергії; особливості водіння тролейбусів в осінньо-зимовий період; порядок роботи в разі безкондукторного обслуговування пасажирів; профіль і особливості дороги на маршруті, що обслуговується; порядок роботи рухомого складу на маршрутах з важкими умовами руху; правила оформлення поїзної документації; періодичність оглядів і ремонтів тролейбусів; правила користування радіоустановкою і компостерами; характер можливих несправностей спецчастин контактної мережі; основи психології, правила спілкування з пасажирами; правила користування контрольно-вимірювальними приладами та інструментом і спецобладнанням для проведення оглядів і ремонтів тролейбуса.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує тролейбусами усіх типів. Усуває виниклі під час роботи на лінії експлуатаційні несправності тролейбуса, які потребують розбирання механізмів. Застосовує контрольно-вимірювальні прилади та спеціальний інструмент і обладнання під час оглядів та ремонтів тролейбуса.