Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Електромонтер контактної мережі 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера контактної мережі 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову окремих елементів контактної мережі; будову і принцип роботи усіх такелажних пристроїв простих механізмів та агрегатів; основні властивості чорних і кольорових металів, ізоляційних матеріалів та порцеляни; марки і перерізи проводів, тросів та дроту; умови застосування такелажних пристроїв і механізмів; класифікацію та основні властивості ґрунтів; типи опор; найпростіший міряльний інструмент; способи встановлення і кріплення опор контактної мережі у шахтах; типи і потужність встановлених у шахтах підстанцій; марки кабелю, допустимі навантаження на нього; правила знеструмлення тролей на час огляду і ремонту контактної мережі у шахтах; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; основи знань з електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Монтує і демонтує контактні мережі трамвайних і тролейбусних ліній з розкочуванням на трасі та з використанням електричного і пневматичного інструменту, такелажного пристрою і механізмів. Бере участь у випрямлянні опор. Фарбує арматуру, конструкції та опори на лінії. Встановлює, кріпить несучі опори, натягує, кріпить і регулює провисання проводів контактної мережі в шахтах. Приєднує лінії до вводів тягових підстанцій, встановлених у шахтах. Монтує і демонтує підстанції. Копає котловани під опори.