Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Водитель трамвая 1-го класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією водія трамвая 4 розряду - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії і характер можливих несправностей трамвайних вагонів усіх типів; Правила дорожнього руху, технічної експлуатації та користування трамваєм; існуючі форми проїзних квитків; інструкцію з економії електроенергії; особливості водіння трамваїв в осінньо-зимовий період; порядок роботи у разі безкондукторного обслуговування пасажирів; профіль та особливості дороги на маршруті, що обслуговується; порядок експлуатації рухомого складу на маршрутах з важкими умовами руху; порядок оформлення поїзної документації; періодичність оглядів і ремонтів трамваїв; правила користування радіоустановкою і компостерами; інструкції щодо зчеплення-розчеплення поїздів та їх буксирування і технічного обслуговування; характер можливих несправностей спецчастин контактної мережі і рейкового полотна; основи психології, правила спілкування з пасажирами; правила користування контрольно-вимірювальними приладами та обладнанням і інструментами для проведення огляду трамвая.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує трамвайними поїздами та зчепленими вагонами усіх типів. Усуває виниклі під час роботи на лінії експлуатаційні несправності вагонів, що потребують розбирання механізмів. Застосовує обладнання, контрольно-вимірювальні прилади і спеціальний інструмент під час планових ремонтів у депо.