* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Помічник майстра 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією помічника майстра 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва на дільниці, яка обслуговується; режим та правила регулювання процесу; будову, принцип роботи устаткування, яке обслуговується; правила технічної експлуатації устаткування і догляду за ним; призначення окремих вузлів та механізмів устаткування, порядок їх розбирання та збирання; передові методи організації свого робочого місця; правила прийому та здавання зміни, ведення профілактичного ремонту, здавання і прийому устаткування з капітального ремонту; вимоги до якості сировини, напівфабрикатів та готової продукції; методи організації праці всіх робітників комплекту; основні техніко-економічні показники роботи комплекту; види браку, заходи щодо його запобігання та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує склопрядильні аґреґати та ткацькі верстати або прядильні машини у виробництві хімічних ниток та волокон, волокнистих матеріалів, машини безперервного процесу отримання віскозних текстильних та технічних ниток; прядильно-обробні агрегати хімічного волокна, крутильні, крутильно-витяжні, текстуруючі, перемотувальні, снувальні машини, машини суміщеного формування та витяжки і ткацькі верстати у виробництві хімічних технічних ниток і тканин, апаратно-чесальне і ткацьке устаткування у виробництві азбестових технічних виробів. Обслуговує розмотувальної крутильні та сукально-крутильні машини з автоматичним регулюванням технологічного процесу. Провадить профілактичний огляд устаткування, поточний ремонт та його налагодження та перезаправку. Готує та здає устаткування до капітального ремонту, приймає з ремонту. Провадить змащування устаткування.