Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Сортувальник 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги, які пред'являються до продукції, тари; порядок розбирання браку та відходів продукції, їх призначення; правила ведення обліку браку та відходів; види шпуль і патронів, які застосовуються на виробництві; вимоги до них.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Провадить візуальний огляд і сортування металевих дисків, фарб у плитках, відходів та бракованої продукції, мішкотари тощо. Приймає, зважує, розсортовує, розкладає, пакує в тару і маркує або передає для огляду сортувальнику вищої кваліфікації. У разі потреби усуває зовнішні дефекти, промиває та сушить забруднені відходи. Веде облік технологічного браку і відходів. Готує розчин мастила і наносить його на внутрішню поверхню мішків та опудрює їх тальком або крейдою. Приймає і сортує шпулі та патрони за розмірами, видами, кольором та якістю, складає їх.