* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник комбікормового виробництва 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила очищення сировини та готової продукції від металомагнітних домішок на комбікормових заводах; правила маркування та зашивання мішків з готовою продукцією; порядок транспортування, дроблення, сепарування на найпростіших механізмах; принцип роботи магнітних установок, вентиляторів, циклонів, мішкозашивальних машин та іншого аналогічного за складністю устаткування; норми вантажопідйомності магнітних підков; способи очищення установок магнітного захисту від металу; систему змащення та змащувальні матеріали, що застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес дроблення (здрібнювання) грубих кормів, мінеральної, кормової та малоцінної харчової сировини, напівфабрикатів, очищення сировини та готової продукції від металомагнітних домішок способом вловлювання (витягування) їх за допомогою магнітних загороджень на електромагнітних сепараторах, магнітних колонках. Зашиває мішки з готовою продукцією на мішкозашивальних машинах різних типів, окрім установлених на лініях, оснащених автоматичними карусельними установками. Приймає, переміщує, очищає та розподіляє сировину по силосах з урахуванням її якості, завантажує та вивантажує продукти і сировину із місткостей під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Обслуговує, спостерігає та контролює роботу найпростіших дробарок, транспортних механізмів, магнітних установок, вентиляторів, циклонів, мішкозашивальних машин. Бере участь в обслуговуванні та спостерігає за роботою найпростіших очищувальних машин, засобів переміщення, навантажувально-розвантажувальних пристроїв, правильним наповненням силосів. Пришиває маркувальні ярлики, підносить шпагат та нитки. Заправляє нитками мішкозашивальну машину. Очищає установки магнітного захисту від металу. Збирає та здає в лабораторію металомагнітні домішки. Очищає аспіраційні та інші самопливні комунікації і устаткування від залишків сировини та готової продукції. Вмикає та вимикає обслуговуване устаткування, усуває несправності в його роботі. Регулює швидкість руху та товщину шару продукту, що надходить на очищення. Очищає, змащує, промиває устаткування та деталі. Прибирає робочу зону та устаткування. Бере участь у підготовці приміщень до газації.