Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Піротехнік I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією піротехніка II категорії - не менше 2 років. Повинен мати дозвіл відповідного наглядового органу на роботи з холодною, вогнепальною зброєю та вибуховими речовинами.

Знає та застосовує у діяльності: основи техніки зйомок і телепередач; рецептуру піротехнічних сумішей і токарну справу; властивості матеріалів для виготовлення піротехнічних виробів з паперу і картону; хімічні властивості легкозаймистих і вибухових речовин; правила поводження і підготовки до чищення зброї; правила збереження, упакування і транспортування зброї і вибухових речовин; види, будову і правила поводження з вогнепальною і холодною зброєю вітчизняних та іноземних систем; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи ручного та механічного виготовлення піротехнічних засобів з паперу і картону (різання картону, паперу, підготування гільз тощо). Здійснює ручне та механічне подрібнення і просіювання компонентів сумішей. Займається підсобною роботою під час приготування димових шашок, смолоскипів тощо. Виготовляє всі види гільз. Облаштовує, маркує, упаковує готові піротехнічні вироби. Розбирає, чистить, змащує, збирає і приводить до дії всі системи вогнепальної зброї. Готує до використання вибухові речовини. Бере участь у супроводженні художнього оформлення фільмів, телевізійних передач, інших художніх постановок, шоу піротехнічними ефектами. Готує до використання на зйомках холодну зброю, вогнепальну зброю для стріляння холостими зарядами.