Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Фонотекар 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною або спорідненою професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принципи систематизації фонотечного матеріалу; характер і види фонограм; правила поводження з плівкою; правила склеювання і збереження фонотечного матеріалу; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає і добирає фонотечний матеріал для збереження. Відбирає фонотечний матеріал. Веде облік і видачу фонотечного матеріалу. Систематизує музику, шуми і репліки. Розрізняє музику (мажорну, мінорну і т. д.) і шуми на слух. Підкладає шуми під зображення. Підготовлює матеріал до перезапису. Приймає матеріал музики і шумів, що надходять до фонотеки. Маркує нові надходження. Реставрує упаковки.