Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів
Інструкція для посади "Механік з обслуговування звукової техніки 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 82. Виробництво та розповсюдження кіно- і відеофільмів", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 25.10.2004 N729. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка з обслуговування звукової техніки 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи звукотехніки, технології звукозапису; елементи теорії електроакустики; технічні характеристики наявного обладнання; принципові і монтажні схеми звукового обладнання; правила користування основними контрольно-вимірювальними приладами, правила їх комутації; блок-схему проходження звукових сигналів; принципи дії і правила користування вимірювальними приладами, що застосовуються при вимірах у звукотехнічному комплексі; розташування мікрофонів по кадру при стереофонічному запису з урахуванням умов локалізації звуку; правила трудового розпорядку; правила охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує стереофонічне звукозаписуюче обладнання на знімальному майданчику. Робить панорамування мікрофоном чи системою мікрофонів під час зйомок загальних і середніх планів у великих декораціях. Встановлює і обслуговує мікрофони під час запису оркестрів невеликого складу. Обслуговує радіозв'язок на натурних зйомках з встановленням кількох гучномовців для радіофікації великих об'єктів. Підготовлює до роботи і обслуговування апарати запису і перезапису з перевіркою режимів і усуненням несправностей в процесі роботи (замінює радіолампи, блоки магнітних голівок). Здійснює профілактичний догляд за звуковим обладнанням та різними пристроями. Виконує ремонтні роботи звукового обладнання середньої складності.