Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст електровоза 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики електровозів, гіровозів, дизелевозів; графік руху поїздів та правила руху ешелонів із вантажами й людьми; профіль колії, її стан та колійні знаки на обслуговуваній дільниці; тягові характеристики електровозів, гіровозів, дизелевозів за різних умов роботи; схеми колій, комунікації та живлення енергією; системи гальмових пристроїв; будову стрілкових переводів; правила зчеплення і розчеплення вагонів; способи й пристрої, застосовувані для підіймання електровозів та вагонів, що зійшли з рейок, будову акумуляторних батарей, правила заряджання й догляду за ними; обладнання зарядних камер; правила заземлення та підвішування контактної мережі; встановлену сигналізацію, призначення сигналів і засобів сигналізації, централізації та блокування; способи перетворення струму; живлення контактної мережі; улаштування перегородок, заземлення рейкових колій; схему диспетчерської служби; розташування та найменування підземних гірничих виробок; порядок приймання й опробування обслуговуваних машин; системи змащування та застосовувані мастильні матеріали; основи електротехніки й слюсарної справи; порядок проведення ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує електровозами, гіровозами зі зчіпною вагою до 10 т включно, дизелевозами, незалежно від зчіпної ваги, під час відкочування навантажених та порожніх ешелонів. Регулює швидкість руху залежно від профілю колій та ваги поїзда. Формує ешелони та виконує маневрові роботи на вантажних і обмінних пунктах та естакадах. Розставляє вагони на місцях вантаження та розвантажування. Вивозить вантажі, завозить порожні вагони. Доставляє людей до місця роботи і назад. Зчіплює й розчіплює вагони. Здійснює підняття й ставлення електровозів та вагонеток, що зійшли з рейок. Здійснює дистанційне керування електровозами під час вантаження гірничої маси з люків дозаторів та під час розвантажування на перекидачі. Переводить стрілки в дорозі. Керує вентиляційними дверима, штовхачами, лебідками та іншими механізмами вантажних, розвантажувальних пунктів. Очищає, заряджає акумуляторні батареї, доливає електроліт. Екіпірує електровози й заправляє пісочниці. Укріпляє акумуляторні ящики та бере участь у заміні акумуляторних батарей. Заряджає гіровоз від енергосистеми. Здійснює механізоване білення гірничих виробок. Спостерігає за показаннями засобів вимірювань. Оглядає та опробовує механізми керування й ходові частини. Усуває неполадки в роботі. Робить ремонт.