Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст установки з оброблення транспортних засобів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила технічної експлуатації обслуговуваного обладнання й установок, способи виявлення й усунення неполадок; інструкції з оброблення транспортних засобів, гірничої маси і товарної продукції, фізичні властивості профілактичних речовин, які запобігають змерзанню і прилипанню; норми витрат речовин; способи визначення густоти розчинів; правила спалювання палива та поводження з профілактичними речовинами; основи електрослюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує вапнувачем, солеварнею, шлакоподавальною, обмаслювальною, зрошувальною установками під час оброблення внутрішніх поверхонь транспортних засобів і товарної продукції речовинами, що запобігають змерзанню і прилипанню під час транспортування: соляним розчином, ніогрином, шлаком, вапном, креозотом, флотореагентом, тирсою, мастильними та іншими речовинами. Керує насосами, конвеєрами, скреперними лебідками й іншими механізмами. Готує і підтримує задану густоту соляного розчину. Регулює подавання профілактичних речовин у транспортні засоби. Чистить габарити залізничних колій та автодоріг у межах робочого місця. Виявляє і усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання. Чистить і змащує деталі та вузли установки.

Спеціалізація
У разі виконання робіт з оброблення транспортних засобів і товарної продукції профілактичними речовинами від змерзання і прилипання під керівництвом машиніста вищої класифікації, машиніст установки для оброблення транспортних засобів тарифікується на один розряд нижче.