Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник із завантаження пеку 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника із завантаження пеку 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес одержання пекового коксу; будову та принцип роботи установок з виробництва пеку та іншого устаткування, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує установку з годинною продуктивністю до 10 т пекового коксу до завантаження пеку та видавання коксу. Перевіряє правильність установлення парових форсунок та люків. Очищає люки та патрубки від графіту. Знімає парові форсунки перед видаванням коксу та установлює їх після видавання. Заміряє в печах рівень пеку та готового коксу перед видаванням. Ущільнює завантажувальні люки. Ремонтує устаткування, що обслуговується.