Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Оператор коксосортувалки 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи елекродвигунів, пускової апаратури, дистанційного керування шиберами та автоматику розвантажувальних візків та інших механізмів коксосортувалки, транспортерів і грохотів; технологічну схему сортування та транспортування коксу; схему автоблокування попереджувальної та переговорної сигналізації; вимоги державних стандартів до якості коксу; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пускає та зупиняє електродвигуни коксосортувалки та рампи з пульта з годинною продуктивністю агрегата до 120 т валового коксу. Перемикає потік коксу залежно від заповнення окремих ємкостей. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь у його ремонті.