Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Виробник металорукавів, гнучких валів та бронеспіралей 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією виробника металорукавів, гнучких валів та бронеспіралей 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи та способи підналагодження верстата, що обслуговується; механічні властивості металів та сплавів, що використовуються під час виготовлення металорукавів, бронеспіралей та гнучких валів; призначення та умови використання спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювального інструменту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Звиває герметичні та негерметичні металорукава діаметром понад 11 до 50 мм, гнучкі вали типу В-1 діаметром понад 8 до 20 мм і типу В-2 діаметром до 8,2 мм, спіралі та пружини з круглого і сплющеного дроту на спеціальному пружинонавивальному верстаті. Установлює точні ролики та напрями. Регулює профільовані та звивальні ролики. Підналагоджує верстат.