Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Волочильник дроту 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією волочильника дроту 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію волочильних станів різних типів; різновиди волочіння та число переходів для різних металів; технологічні інструкції на волочіння матеріалу; склад емульсії, що подається на стани, та матеріал.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес волочіння на одноразових та багаторазових волочильних станах дроту діаметром понад 1,8 мм із низьковуглецевих марок сталі з швидкістю волочіння понад 300 м/хвилину; дроту діаметром понад 1,8 мм із середньовуглецевих, високовуглецевих та легованих марок сталі; дроту із кольорових металів діаметром понад 6,0 мм; дроту із сплавів опору та нержавіючих марок сталі; порошкового дроту та дроту із катанки з механічним вилученням окалини. Здійснює багаторазове волочіння вольфрамового, молібденового та танталового дроту за 6 квалітетом (1 - 2 класами точності). Веде процес волочіння дроту із дорогоцінних металів та їх сплавів діаметром до 0,02 мм. Веде процес волочіння на високошвидкісних станах з індивідуальними приводами постійного струму.